Komisja Rewizyjna PROF-EUROPE


Komisja Rewizyjna PROF-EUROPE

Sylwia Włodarczyk, przewodnicząca

Marta Magdalena Jackowska, zastępca

Paweł Wild, sekretarz

Sylwia Włodarczyk, przewodnicząca Komisji Rewizyjnej PROF-EUROPE, kontakt: s.e.r.wlodarczyk@gmail.com

Nazywam się Sylwia Włodarczyk, uczę francuskiego od 15 lat, a od dekady jestem aktywnym członkiem oddziału warszawskiego Stowarzyszenia PROF – EUROPE. Moje doświadczenia zawodowe to uczenie dorosłych i młodzieży licealnej,  a obecnie starszych dzieci i nastolatków.

Często słyszę pytania od znajomych,  czemu pracuję jako nauczycielka języka francuskiego. Odpowiadam im wówczas, że szkoła to jedyne miejsce, w którym każde spotkanie, każda lekcja to nowa przygoda, a każdy dzień różni się od poprzedniego.

Język francuski i szeroko pojęta kultura frankofońska to moje pasje. Cieszę się, że mam możliwość pracy w zawodzie, który ułatwia realizowanie tych pasji i dzielenie się nimi z innymi.

Marta Magdalena Jackowska, zastępca przewodniczącej Komisji Rewizyjnej PROF-EUROPE, kontakt: mm.jackowska@hotmail.com

Co robię?
Jestem nauczycielem języków francuskiego i hiszpańskiego, a czasami tłumaczem. Ukończyłam romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskałam certyfikaty DELE Superior oraz Certificate in Advanced English. Od jesieni 2007 jestem członkiem warszawskiego oddziału Prof-Europe, a od jesieni 2009 jego skarbnikiem
Co lubię?
Czytanie, czytanie, czytanie, jazdę na rowerze, prawie wszystkie jamniki, niektóre boksery, czekoladę, pieczenie ciast, długie, nie tylko nocne Polaków rozmowy z ludźmi, których lubię i szanuję.
Moje ulubione miejsca?
Szerokie, piaszczyste bałtyckie plaże, nadnarwiańskie łąki, Lizbona.
Moje motto życiowe?
Mam za słabą silną wolę na motto. Staram się więc przestrzegać pewnych własnych zasad, ale nie zawsze mi się to udaje.
Dlaczego jestem nauczycielem?
Częściowo z przypadku, a częściowo dlatego, że uważam, iż języki obce to coś fascynującego i chciałabym sprawić, by inni też tak uważali. Jeśli choć kilkoro moich byłych uczniów tak myśli, to uważam to za sukces.

Paweł Wild, sekretarz Komisji Rewizyjnej PROF-EUROPE, kontakt: p.wild@onet.eu 

Paweł Wild – nauczyciel języka francuskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Lubaczowie. Ukończył filologię romańską na Uniwersytecie Śląskim. Wice – prezes podkarpackiego oddziału PROF-EUROPE z siedzibą w Rzeszowie. Pasjonat Francji i języka francuskiego. Aktywny nauczyciel, działacz i promotor języka francuskiego w regionie. W zawodzie pracuje od 10 lat.

Sylwia Włodarczyk i Marta Magdalena Jackowska, 3 grudnia 2016 r., prezentacja działalności oddziału PROF-EUROPE Warszawa.

Paweł Wild, 3 grudnia 2016, prezentacja działalności oddziału PROF-EUROPE Rzeszów.